Chuť Itálie s Riccardem Lucque

Pestrá italská kuchyně ve své nejlepší podobě. To je degustační večer s Riccardem Lucque.


V pátek 18.10. od 19:00 si můžete vychutnat následující pochoutky:

  • Carpaccio z toskánského masa Chianina s rajčaty a stařeným ovčím sýrem
  • Bramborový krém s kuřecími játry, vejcem 63` a černým lanýžem
  • Plněné duté těstoviny Paccheri s omáčkou z ústřic
  • Jelení Salitimbocca s bramborovým fondánem a lanýži s brokolicí a omáčkou z grapy
  • Citronový krém s mandlovou pěnou, kávovou zmrzlinou a kaparovým prachem

Cena 5-ti chodového menu je 1 500,-.

Vstupenky nebo dárkové poukazy můžete zakoupit v restauraci Fortna každý den od 10:00 do 22:00. Závazná rezervace vzniká až zakoupením vstupenky/poukazu.

Těšíme se na Vás!

Marie a Milan Zavadilovi

Riccardo Lucque

Kdo je Riccardo Lucque - šéfkuchař a majitel restaurací?

Svou gastronomickou kariéru odstartoval v 16-ti letech, kdy pracoval pro hotely v italském regionu Marche (ve městech Rimini a Pesaro), ve městě Pesaro působil od roku 1990 v restauraci specializované na mořské plody Da Alceo, která se pyšní jednou hvězdičkou od známého gastronomického průvodce Michelin Guide.

Od roku 1993 pobýval devět let v Anglii, pracoval v restauraci Zafferano, která byla v roce 2001 vyhlášena nejlepší italskou restaurací v Londýně. Během svého působení v Anglii se stal výkonným vedoucím šéfkuchařem řetězce pěti italských restaurací v oblasti řeky Temže. Na dobu třech měsíců v roce 2001 přijal angažmá šéfkuchaře New Yorské restaurace Il Bucco, která byla americkým Zagat Guide v době Riccardova působení vyhlášena nejlepším nováčkem mezi restauracemi na Manhattanu.

Do Prahy přišel Riccardo Lucque v roce 2002, aby se stal šéfkuchařem restaurace Square na Malostranském náměstí. V dubnu 2005 otevřel svou vlastní restauraci Aromi na Vinohradech, po čtyřech letech jejího úspěšného provozu pak v roce 2009 otvírá v bezprostřední blízkosti Staroměstského náměstí v centru Prahy svou druhou restauraci La Finestra in Cucina. V květnu 2012 zahájila provoz v pořadí již třetí Riccardova restaurace Il Mercato v Brně.

Chuť Itálie s Riccardem Lucque
Chuť Itálie s Riccardem Lucque