Zrušeno - Michelinské menu s Romanem Paulusem

Vážení návštěvníci,

bohužel vám musíme oznámit zrušení akce ''Michelinské menu s Romanem Paulusem'' z důvodu aktuální situace, která nám neumožňuje tuto akci uspořádat.

Nový termín bude v nejbližší době upřesněn zde v události a na stránkách www.fortna.cz.

Děkujeme za pochopení.

 

V pátek 16.10. od 19:00 můžete ochutnat následující dobroty v podání Romana Pauluse:

  • Amuse bouche

  • Sušený dančí hřbet s játry a šípkem
  • Mrkvový krém s kokosovým mlékem
  • Losos pošírovaný v oleji s hráškem
  • Jehněčí hřbet, kuskus a cuketa
  • Mango s mascarpone

Cena 6-ti chodového menu je 1 500,- (vč. welcome drinku)

Vstupenky nebo dárkové poukazy můžete zakoupit v restauraci Fortna každý den od 10:00 do 22:00. Závazná rezervace vzniká až zakoupením vstupenky/poukazu.

 

Těšíme se na Vás!

Marie a Milan Zavadilovi

 

Kdo je Roman Paulus – michelinský kuchař?

Roman Paulus, šéfkuchař hotelu Radisson Blu Alcron Praha, pod jehož vedením získala restaurace Alcron již 2x Michelinskou hvězdu a držitel titulu Kuchař roku 2009–2010, přišel do Alcronu z pražského hotelu Hilton, kde působil na pozici Sous Chef restaurace Czech House Grill & Rotisserie.  Tak jako jeho předchůdce Jiří Štift, má i Roman Paulus zajímavé zahraniční zkušenosti.

Svou kariéru započal na začátku 90. let v Rakousku a v roce 1999 se přemístil do známého hotelu Savoy v Londýně.  Jak sám říká, obě tyto zahraniční zkušenosti byly obzvláště v 90. letech minulého století velmi přínosné, jelikož se měl možnost seznámit se špičkovými službami a gastronomii, která se u nás v té době teprve probouzela. Po zkušenosti v Londýně se podobně jako jeho předchůdce vypravil na cestu kolem světa na zaoceánské lodi Queen Elisabeth II, na které strávil půl roku. Po návratu v roce 2000 již začal pracovat pro hotely Hilton, nejprve ve Vídni a od roku 2002 v Praze. Na jaře 2008 přijal nabídku postu šéfkuchaře v hotelu Alcron, k čemuž dodává: "Měl jsem sen stát se šéfkuchařem hotelu. Alcron je hotel s vynikajícím jménem a skvělou tradicí. Doufám, že budu moci v Alcronu zužitkovat mé zkušenosti, které jsem za svoji kariéru nasbíral, a i pro mě bude tato zkušenost přínosem a posunem v mé kariéře.”

Roman Paulus v předešlých letech prošel několika významnými profesními školeními, jmenujme například The Emirates Academy of Hospitality Management, která je odnoží nejznámější hotelové školy světa Ecole Hoteliere de Lausanne. Rovněž byl na stáži v restauracích oceněných michelinskou hvězdou (La Pergola v Římě či Maison du Boeuf v Bruselu). V roce 2004 se stal Mladým manažerem roku vyhlašovaným Národní federací hotelů a restaurací ČR. Hovoří plynně anglicky a německy.

d8557940dad8d7e53f8820246bd2d34c.jpg
493d5d1f8187235fe3b0a178ccd083e6.jpg